IYTC Noortekaart

Mis on IYTC Noortekaart ehk
IYTC Youth?

IYTC Noortekaart ehk International Youth Travel Card on rahvusvaheline noortekaart, mis annab õiguse erinevatele soodustustele nii Eestis kui ka välismaal. IYTC Noortekaart on võti reisivate noorte kogukonda, kuhu kuuluvad noored enam kui sajast riigist.

IYTC noortekaarti on võimalik kasutada ka sõidukaardina ühissõidukites.

Kes saavad taotleda IYTC Noortekaarti?

12–30-aastane (k.a) isik

IYTC noortekaarti taotlemiseks ei pea olema õpilane, üliõpilane ega õpetaja. Kaart deaktiveerub automaatselt ehk lõpetab kehtivuse ka siis, kui isik saab 31-aastaseks.

IYTC noortekaarti on väljastatud üle 25 aasta ning seda tunnustab rohkem kui 50 riiki üle kogu maailma. IYTC noortekaardiga saab Eestis soodustusi rohkem kui 300 müügipunktis ning maailmas umbes 130 000 müügikohas. IYTC noortekaart on UNESCO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsiooni viitega sooduskaart.


Eestis väljastatakse kahte erinevat IYTC Noortekaarti:

IYTC Noortekaart tavakaardina

Klassikaline IYTC Noortekaart, mis tõendab nooruki staatust rahvusvaheliselt. Kõikidele ISIC, ITIC ja IYTC kaartidele laienevad soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks toimib kaart registreerides ühistranspordis ühiskaardina.

IYTC Noortekaart virtuaalkaardina

IYTC Noortekaart on sinuga sinu telefonis alati kaasas. Kaart, mis säästab keskkonda ega kao ära. Virtuaalkaardi abil saad sa tõendada enda nooruki staatust ning samuti on sul võimalik saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC tavakaart või pangakaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!

Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma kaardilt seerianumbrit (numbririda sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.

Pane tähele, et IYTC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemides.

Oled valmis endale kaarti tellima?

IYTC kaarte saad tellida EDUID keskkonnast.