ITIC Õpetajakaart

Mis on ITIC Õpetajakaart ehk
ITIC Teacher?

Rahvusvaheline ITIC õpetajakaart ehk International Teacher Identity Card tõendab isiku õpetajastaatust nii Eestis kui ka välismaal ning võimaldab kasutada ITIC kaardiga kaasnevaid soodustusi Eestis ja välismaal. ITIC õpetajakaart on võti õpetajate kogukonda, kuhu kuuluvad õpetajad enam kui sajast riigist. Meie õpetajad väärivad parimat!

Kõik ITIC kaardid toimivad lisaks ühiskaardina ühistranspordis ning koolisiseselt sööklas, raamatukogus või mujal läbipääsukaardina.

Kes saavad taodelda ITIC Õpetajakaarti?

Isik, kes teeb pedagoogilist tööd

Haridus- ja teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või tegevusloaga hoolekandeasutuses õppeaasta jooksul vähemalt 18 tundi nädalas või määratud täiskohana. Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilastööde parandamisele ja muule pedagoogilisele tööle.
Täpsemad tingimused ITIC Õpetajakaardi väljastamise kohta on kirjas EDUID kaardihaldusüsteemis, kus saab endale kaarte tellida. Pedagoogilise töö koormust saab hinnata ja tõendada õppeasutuse juht. Erandolukordade tõendid tuleb saata klienditugi@eyl.ee meiliaadressile. Kinnitusel peab olema isiku nimi ja isikukood ja see ei tohi olla vanem kui 1 kuu. Peale seda lisatakse õpetajale kaardi taotlemiseks vajalik õpetajastaatus, misjärel on võimalik kaardi tellimise taotlus esitada.


Eestis väljastatakse kolme erinevat ITIC Õpetajakaarti:

ITIC Õpetajakaart tavakaardina

Klassikaline ITIC õpetajakaart, mis tõendab õpetajastaatust rahvusvaheliselt. Kõikide ITIC kaartidele laienevad soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks toimib kaart registreerides ühistranspordis ühiskaardina.

ITIC Õpetajakaart pangakaardina

SEB poolt väljastatav ITIC Õpetaja pangakaart ühendab endas ITIC õpetajakaardi, Mastercardi deebetkaardi ning Ühiskaardi funktsioonid. ITIC pangakaardiga saate teha igapäevaseid pangatehinguid, mugavaid viipemakseid ja tõestada õpetajastaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ITIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. SEB ITIC kaardid on tehtud maisist ja sisaldavad 82% vähem plastikut võrreldes tavalise pangakaardiga.

ITIC Õpetajakaart virtuaalkaardina

ITIC virtuaalkaart on sinuga sinu telefonis alati kaasas. Kaart, mis säästab keskkonda ega kao ära. Virtuaalkaardi abil saad sa tõendada enda õpetajastaatust ning samuti on sul võimalik saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC tavakaart või pangakaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!

Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma ITIC kaardilt seerianumbrit (numbririda sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.

Pane tähele, et ITIC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemidega.

Oled valmis endale kaarti tellima?

Kõiki ITIC tavakaarte saad tellida EDUID keskkonnast. 
Pangakaarte saad tellida vastava panga kodulehelt.