ISIC Õpilaspilet

Mis on ISIC Õpilaspilet ehk ISIC Scholar?

ISIC Õpilaspilet ehk International Scholar Identity Card on rahvusvaheline õpilaspilet, millega saab tõendada oma üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õppija staatust ning annab õiguse erinevatele soodustustele Eestis kui ka välismaal. ISIC Õpilaspilet võti õpilaste kogukonda, kuhu kuuluvad õpilased enam kui sajast riigist. 

Kõik ISIC kaardid toimivad lisaks ühiskaardina ühistranspordis ning koolisiseselt sööklas, raamatukogus või mujal läbipääsukaardina.

Kes saavad taodelda ISIC Õpilaspiletit?

Vähemalt 6-aastane isik

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge, kus õpilaspiletit saab taotleda nii õpilane ise (kui ta on vähemalt 14-aastane) kui ka lapsevanem.

Omandab üld- või kutseharidust

Õpib haridusasutuses Eestis või välisriigis. Kui taotleja õpib Eestis, väljastatakse kaardihaldussüsteemi EDUID kaudu tellitud õpilaspilet Eesti Hariduse Infosüsteemis oleva automaatse infokande alusel. Välisriigi õppeasutuse puhul tuleb esitada ka õppimist kinnitav tõend, mis on väljastatud viimase 3 kuu jooksul.

Kaardi pikendamiseks või asendamiseks tuleb taotleda uus kaart. ISIC õpilaspileti kehtivusaeg algab 1. augustil ning lõpeb järgmise (2-aastase kaardi puhul ülejärgmise, 3-aastase kaardi puhul üleülejärgmise) kalendriaasta lõpus. 2- ja 3-aastase kehtivusega kaarti saab taotleda vaid siis, kui taotleja õppeaeg ei lõpe enne kaardi kehtivusaja lõppu.

Füüsilist ISIC õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina. Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

ISIC õpilaspilet tavakaardina ei ole ühegi pangaga seotud. See tõendab õpilasstaatust ning võimaldab kasutada soodustusi. SEB annab välja ISIC Scholar pangakaarte.

 


Eestis väljastatakse kolme erinevat ISIC õpilaspiletit:

ISIC Õpilaspilet tavakaardina

Klassikaline ISIC Õpilaspilet, mis tõendab õppuristaatust rahvusvaheliselt. Kõikide ISIC kaartidele laienevad soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks toimib kaart registreerides ühistranspordis ühiskaardina. Koolisiseselt võib kaart toimida ka läbipääsukaardina.

ISIC Õpilaspilet pangakaardina

SEB poolt väljastatav ISIC Õpilase pangakaart ühendab endas ISIC õpilaspileti, Mastercardi deebetkaardi ning Ühiskaardi funktsioonid. ISIC pangakaardiga saate teha igapäevaseid pangatehinguid, mugavaid viipemakseid ja tõestada õpilasstaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. SEB ISIC kaardid on tehtud maisist ja sisaldavad 82% vähem plastikut võrreldes tavalise pangakaardiga.

ISIC Õpilaspilet virtuaalkaardina

ISIC virtuaalkaart on sinuga sinu telefonis alati kaasas. Kaart, mis säästab keskkonda ega kao ära. Virtuaalkaardi abil saad sa tõendada enda õppijastaatust ning samuti on sul võimalik saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC tavakaart või pangakaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!

Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma ISIC kaardilt seerianumbrit (numbrijada sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.

Pane tähele, et ISIC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemidega.

Oled valmis endale kaarti tellima?

Kõiki ISIC tavakaarte saad tellida EDUID keskkonnast. 
Pangakaarte saad tellida vastava panga kodulehelt.